Усім привіт цього прекрасного недільного виборного ранку;)
Думаю, якраз час представити Вашій увазі ТОР - 10 дуже класних і цікавих, як на мене, сайтів, де Ви можете знайти інфу про прикольні програми. На початку рейтингу я поставила такі собі збірні сайти, де містяться дані про кілька подій, а наприкінці безпосередньо сайти деяких шкіл і програм, на які мені захотілося звернути Вашу увагу саме сьогодні.
Отож, починаймо:
Відділ міжнародного співробітництва НаУКМА.
Супер-пупер сайт для тих, хто хоче підійти до питання системно. Раджу не полінитися і пройти систему реєстрації, щоб отримувати розсилку міжнародного відділу Могиляки. Це – золоте дно!
Villa Decius. Прикольний сайт для тих, хто любить Польщу і все, що з нею пов’язане. Пропоную різноманітні програми культурного обміну. Серед іншого, раджу дві програми: Visegrad Summer School та ADVANCED STUDIES. Обидві приємні, не дуже напряжні та не вимагають складної аплікаційної процедури. Подаватися треба навесні, тому десь наприкінці березня починайте моніторити інформацію про подачу документів. Ще ця асоціація пропонує стипендії під дослідницькі проекти. Отож, цікавтесь.
Гурт. Непогане ресурсне джерело. Не містить всієї можливої інформації, але і не претендує на це. Просто заглядайте сюди час від часу, особливо раджу моніторити рубрику – Навчання та стажування. Але не занадто часто – 1 разу на тиждень цілком достатньо. Тим більше, що тут є цікава рубрика Вакансії.
Громадяни Європи. Специфічно європейський ресурс зі специфічно європейськими проектами. Шари тут не буде, але надія знайти щось цікавеньке є. Заглядайте сюди раз на місяць:)
Програми CIFE. Добірка з кількох європейських програм, тематика – євроорієнтована, знання іноземної мови має бути достатнім, але і географія програм різноманітна і варта докладених зусиль. Це НЕ для лінивихJ.
Вишеградський Фонд. Все, що пов’язано з діяльністю Вишеградського фонду. Тут Ви знайдете і програми стажувань у самому Фонді, і численні дослідницькі великі та малі гранти. Оновлюється оперативно, тому і моніторити краще оперативно.
ISFIT. Це сайт одного з найвідоміших студентських фестивалів, проводиться він щороку у лютому у норвезькому місті Тронхеймі. Якщо чесно, я жодного разу не брала участь у такому дійстві, але кажуть, що враження незабутні: збирається дуже багато (кілька сотень) молоді з різних куточків світу, вони обмінюються враженнями, роблять разом якісь презентації, обговорення, просто класно і весело проводять час. Є щось в цьому карнавальне;) До речі, є дуже багато різновидів цих фестивалів, якщо цікаво – шукайте, здається, там всюди у назві є часточка «fit».
Альпбах… Моя нездійснена мрія. Нездійснена тому, що на кінець серпня, як правило, не вистачає відпустки. Але я собі пообіцяла наступного року обов’язково докласти максимум зусиль, аби туди потрапити. Тому подавайтеся – може, поїдемо разом:)
Зі слів бувалих мандрівників, це прекрасне місце, в австрійських Альпах, з надзвичайною природою і купою можливостей вести здоровий спортивний спосіб життя та знайомитися з інтернаціональною активною молоддю!
TASA. З категорії серйозних програм: і за рівнем підготовки, і за рівним відбору. Але так цікавіше. Для тих, хто цікавиться НАТО. Моніторити сайт варто вже після нового року, поки що там, як і на більшості сайтів, дані про попередню програму (2007).
Євроакадемія. А ця Євроакадемія потрапила сюди так би мовити, коли верстався номер. В останній момент відкрила листа свого знайомого (познайомилися на літній школі) і побачила інформацію про досить таки цікаву подію в Австрії. Вона нетривала за часом, та й аплікація, здається, не дуже складна, до того ж організатори беруть на себе ВСІ витрати, включно з транспортними. Може й собі податися…
З.І. Не забудьте, будь ласка, сьогодні проголосувати!